Corona sebebiyle okullar tatil edildi!

Külliye’de yapılan kritik toplantı sonrasında, coronavirüs tehdidi nedeniyle Türkiye’de ilköğretim, ortaöğretim ve liseler 16 Mart – 23 Mart tarihleri arasında okullar tatil edildi. Öğrenciler ise ara tatil sonrasında uzaktan eğitim almaya devam edecek.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan başkanlığında Cumhurbaşkanlığı Kabinesi ve bürokratların katılımıyla Beştepe’de yapılan corona virüsü salgınına karşı alınacak tedbirlere ilişkin kritik bir toplantı sona erdi.

Toplantı yaklaşık 5 saat sürdü ve corona virüsü ile ilgili alınan tedbirleri Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü İbrahim Kalın açıkladı.

Okullar tatil edildi!

Cumhurbaşkanı Erdoğan başkanlığında alınan tedbirleri açıklayan Kalın, şu ifadeleri kullandı:

İlköğretim, ortaöğretim ve liseler 16 Mart tarihinden itibaren 1 hafta tatil edildi. Ara tatil önceye alınarak 23 Mart tarihi itibariyle de uzaktan eğitim yöntemi uygulanacak. İnternet ve televizyon kanallarından öğrencilerin eğitimlerine devam etmeleri sağlanacak.

Milli Eğitim Bakanlığımız bu konuda kapsamlı bir çalışma gerçekleştirdi. Üniversitelerle ilgili 16 Mart tarihinden itibaren 3 hafta boyunca üniversitelerimiz de tatil edilecek.

Sürecek olan 3 haftalık tatilin nasıl koordine edileceği hakkında YÖK koordinasyonunda belirlenecek usul ile üniversitelerle istişare etmek suratiyle eğitim programı tanzim edilecek. Öğrencilerin üniversite eğitiminde kayıp yaşamaması adına tüm tedbirler alınacak.

Tavsiye Edilen Yazılar